ESCOLA BRESSOL MUNICIPAL EL NIU. HISTÒRIA

Enviat per elniuadmin el dt., 11/02/2020 - 21:41
Jardí de l'escola

 

La nostra escola Bressol té els seus orígens a la Casa Cuna que, l’any 1929, es va crear per donar resposta a les demandes de les famílies treballadores de les moltes empreses tèxtils que existien al poble.

A l’any 1978 s’inaugura un nou edifici i s’integra dins la Xarxa de Guarderies Laborals dependents del Ministeri de Treball i l’Ajuntament.


Finalment al 2005 passa a ser Escola Bressol Municipal. L’Escola Bressol El Niu és un centre educatiu municipal de l’Ajuntament de Sant Vicenç de Castellet que imparteix el primer cicle d’educació infantil, adreçat a infants d’edats compreses entre els quatre mesos i els tres anys d’edat i a les seves famílies.

La tasca educativa a la nostra escola bressol està en mans d’un equip de professionals qualificades que, col·laborant amb les famílies dels infants, treballem perquè cada nen i cada nena desenvolupi plenament les seves capacitats, oferint-los els ajuts i els reptes que necessiten per aprendre i desenvolupar-se d’una manera harmònica.